Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
Кафедра інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії
Відгуки випускниківОлесь Ясинський – директор української компанії ТВІС, одного з провідних українських постачальників ГІС-рішень на основі супутникових знімків, аерофотозйомки, даних з БПЛА. Окрім обробки геопросторових  даних, фірма займається створенням топографічних карт, цифрових моделей місцевості, процесингом даних LIDAR, щорічно проводить конференцію з технологій геоінформаціних систем та ДЗЗ. Компанія має офіси в Києві та Варшаві.

Відгук:

Студент кафедри геоінформаційних систем у 1997-2002 рр. Ще на першому курсі кафедра познайомила мене з київською компанією моєї мрії (майбутнім роботодавцем), як пригадую, на ГІС-конференції в актовому залі. Мені було легко вчитися, адже з першого року навчання вже розумів, де і ким хочу працювати. Саме кафедра щороку видавала за моїм проханням направлення на практику в Київ, де з задоволенням цифрував старі радянські карти, проводив GPS-зйомку координат опорних точок, вивчав програмне забезпечення з обробки космознімків. На другому курсі нас почали навчати основам програмування на Delphi. Тоді вже отримав можливість потроху заробляти гроші створенням невеликих, але дуже корисних програм для одного з місцевих автосалонів.

На п’ятому курсі керівником моєї дипломної роботи, що стосувалася розпізнавання образів та обробки зображень, був всесвітньо відомий професор. Досі вдячний завідуючому кафедри, що підтримав нашу ідею написати та захистити дипломну роботу на англійській мові. Взагалі наш зав. кафедри був прогресивною та діловою людиною, вірив у перспективність ГІС, вболівав за організоване своїми руками дітище всією душею. Був цілеспрямованим та вимогливим керівником. Впроваджував в освітній процес передові технології. Стежив, щоб випускники володіли актуальними знаннями.

Після закінчення навчання я переїхав у Київ, одразу влаштувався в компанію своєї мрії геодезистом. Через п’ять років роботи, певного дня вирішив розпочати власний бізнес, залишивши компанію з посади директора департаменту продаж і маркетингу. Знання, отримані в студентські роки, сталися в нагоді коли організовував свою фірму, і особливо тоді, коли набирав нових людей та навчав їх.

Тепер, озираючись 20 років назад, з великою вдячністю згадую всіх викладачів кафедри, без яких не було би всього того, що сьогодні в мене є. Це справжні професіонали своєї справи, які чітко давали, системно пояснювали і доносили свої знання до нас. Та найголовніше, на мій погляд, серед них не було байдужих! Їм було не все одно, якими будемо спеціалістами. За що їм велика шана.

З нашої групи більшість випускників працюють інженерами, всі ми досі маємо теплі відносини, дружимо, багато хто переженився. Та коли збираємося разом завжди згадуємо приємну творчу атмосферу, в якій ми вчилися, завдячуючи нашим викладачам.


Олександр Лісниченко – провідний інженер-програміст ТОВ ЛКТ (лабораторія комплексних технологій). Компанія з офісом у місці Павлоград є українським авторизованим девелопером міжнародної компанії Autodesk. Однією з відомих розробок компанії є спеціалізована інформаційна система автоматизації камеральних маркшейдерсько-геологічних робіт – САМАРА.

Відгук:

На нашій кафедрі я отримав путівку у світ розробки ПЗ, здобув свої первинні навички у чарівному всесвіті програмування. Під чутливим та пильним керівництвом висококласного викладацького складу я робив перші кроки у розробці програм. Саме тут мені надали ті знання, які дозволили далі рухатися самому і відкривати все нові і нові горизонти, розвиваючись як розробник.


Марина Андрусенко – інженер в Державному конструкторському бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля – українське підприємство, що розробляє бойові ракетні комплекси та ракетно-космічні системи.

Відгук:

Під час навчання в НТУ «Дніпровська політехніка» за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія»  з 2012 по 2017 р. здобула вичерпну теоретичну основу  та практичні навички для отримання посади інженера в провідному конструкторському підприємстві України. Я люблю свій університет за найяскравіші і незабутні студентські роки: за допомогу в реалізації творчих ідей, за найвідданіших і кращих друзів, за міцні знання, за можливість участі в форумах і  студентському самоврядуванні. Навчання було непростим, але цікавим. Мені пощастило навчатися у небайдужих та професійних викладачів. Лектори точно знали, що повинні навчити нас не тільки свого предмета, а й приймати рішення, нести відповідальність. Не останню роль в моїх професійних досягненнях відіграли сертифікати в області інформаційних технологій, що отримав підчас навчання.  Рада, що навчалася саме тут.


Андрій Кузьменко – провідний ГІС-спеціаліст міжнародної компанії EOS. Компанія займає провідні позиції з обробки та дешифрування зображень, а також з розробки Web-орієнтованих сервісів обробки геопросторових даних. Одними з головних продуктів компанії є Crop Monitoring та LandViewer.

Відгук:

За годы учебы на кафедре я столкнулся с приятными людьми и действующими специалистами отрасли, имеющими довольно серьезный опыт, которым они с удовольствием делились. Были и те, с кем очень сложно наладить диалог, но это лишь первое время. Программа по которой обучали, позволяет прикоснуться к реалиям данной отрасли, но не на все 100%, вероятно, этого показателя невозможно достигнуть в любом из университетов. Техническое обеспечение  позволяет проводить довольно сложные эксперименты, более того, преподаватели сами мотивируют студентов использовать технические возможности по полной для получения опыта вне программы обучения, за что им огромная благодарность. Коллектив кафедры всегда откликался на запрос о помощи по работе над студенческими проектами или же довольно доходчиво объясняли, почему проект не “взлетит”. Преподаватели направляют студента, поддерживают, мотивируют.

Ув. коллектив кафедры, спасибо Вам за то, что сейчас я принимаю участие в решении задач, которые без преувеличения важны для всего человечества и для будущих поколений. Говорят, что успех человека зависит на 90% от него самого и на 10% от окружения, но ведь как важны эти 10%, думаю, как раз в них и кроется та искра, которая в будущем становится пламенем профессионализма.


Михайло Вініченко – провідний розробник та data engineer компанії EOS. Основною сферою діяльності є розробка програмного забезпечення з обробки мультиспектральних та радарних супутникових зображень.

 Відгук:
    Вчився на кафедрі з 2013 по 2018 рік. Кафедра дає актуальні знання та навички. Більшість викладачів кафедри є практикуючими спеціалістами. Набір дисциплін надає як практичні навички (програмування систем, мережі, обробка та дешифрування аерокосмічних знімків, веб-розробка, адміністрування), так і надійну теоретичну основу (дискретна математика, мат. статистика, теорія ймовірностей, математична логіка). На кафедрі панує доброзичлива, дружня атмосфера. Це місце де "всі всіх знають", завжди допоможуть та промотивують. Я радий, що навчався саме тут, тому що отримав цікаві та практичні знання, купу позитивних вражень, і познайомився з чудовими та талановитими людьми.