Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Що потрібно для вступу


ВСТУП-2024: Реєстрація електронного кабінету та подання заяв до ЗВО на основі ПЗСО (11 кл.) та НРК5:



Покрокові рекомендації від відповідального секретаря Приймальної комісії НТУ “Дніпровська політехніка”, доцента кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, А.В. Кожевникова. ЗАВАНТАЖИТИ >>


Правила прийому до Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» в 2024 році >>



Експертна система з вибору ІТ спеціальності для абітурієнтів НТУ “Дніпровська політехніка”:




Національна рамка кваліфікацій - це структурований опис того, які знання, вміння та компетентності повинна мати людина з тим чи іншим ступенем (рівнем) освіти. Один рівень НРК може об'єднувати різні освіти, даючи змогу їх співставляти між собою. Це дозволяє прив'язати освіту до ринку праці та спростити взаємовизнання кваліфікацій, отриманих в Україні та за кордоном. Національна рамка кваліфікацій повністю співпадає з Європейською рамкою кваліфікацій.


НРК відповідає здобутому раніше ступеню (рівню) освіти.

🔹НРК5- фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, молодший спеціаліст.
🔹НРК6- бакалавр.
🔹НРК7- магістр, спеціаліст.

👉 Що таке ПЗСО?

ПЗСО - повна загальна середня освіта. Цей рівень отримують випускники 11-го класу та випускники закладів фахової передвищої/професійної освіти (якщо вони вступали після 9-го класу та опанували шкільну освітню програму). Тобто ваше свідоцтво (атестат) про ПЗСО засвідчує, що ви отримали рівень повної загальної середньої освіти.

👉 Вступ на основі ПЗСО та НРК5 -  одне і те саме?

Ні. Після закінчення школи вступають лише на основі ПЗСО. А от випускники коледжів та училищ можуть вступати на основі НРК5 або ПЗСО, тож такі вступники мають два типи документів, на основі яких можуть здобути вищу освіту.

👉 Освітня програма чи спеціальність?

Освітня програма - це складова частина спеціальності.  Тобто ви вступаєте на освітню програму в межах спеціальності.
▫️ Перелік спеціальностей визначає МОН з іншими держ.органами, Національним агенством із забезпечення якості вищої освіти, а затверджує Кабінет Міністрів України.
▫️Перелік освітніх програм визначає заклад вищої освіти, а затверджує його ректор. Саме тому важливо ознайомитися на сайті ЗВО з навчальними предметами освітніх програм та обрати ту, яка найбільше подобається та відповідає вашим очікуванням.


НМТ 2024

Затверджено Порядок проведення НМТ у 2024 році


·       З яких предметів буде складатись НМТ?

Формат 3+1:

3 обовʼязкові предмети (українська мова, математика, історія України) + 1 предмет на вибір (українська література, іноземна мова, біологія, фізика, хімія, географія)

  


Характеристики предметних тестів >>


Всі предмети складаються в один день:

2 предмети по 60 хв, перерва до 20 хвилин, 2 предмети по 60 хв

Перерва призначена для того, щоб перемкнутися з одного блоку НМТ до іншого, сходити за потреби у вбиральню та трохи освіжитися. Вона триватиме до 20 хвилин, адже більш довга перерва вимагала б від вступників надзвичайно тривалого перебування в екзаменаційному центрі. Із початком перерви на НМТ доступ до перших 2 предметів закриється, а після неї випускники  вже продовжать працювати із завданнями двох інших предметів.




Учасник національного мультипредметного тесту зможе самостійно обирати порядок виконання предметів у межах одного 120-хвилинного блоку.

Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За її словами, під час виконання першого блоку тестів з української мови та математики, а також другого блоку тестів з історії України та предмета за вибором учасники НМТ зможуть самостійно обирати у межах блоку порядок виконання предметних тестів

Тобто учасник зможе виконати спочатку завдання з математики, а потім завдання з української мови, якщо йому так зручніше. Те ж стосується і другого блоку – спочатку вступник може виконати завдання предмета за вибором, а потім повернутись до виконання тесту з історії України.

При цьому учасники НМТ зможуть у межах блоку пропускати питання, відповіді на які не знають, а потім повертатись до них, якщо матимуть час, або виконувати їх не по порядку.

Також у межах одного блоку учасники зможуть перерозподіляти час на виконання завдань різних предметів. Це значить, що, виконавши швидше, ніж за 60 хвилин, завдання з одного предмета, учасник матиме більше часу для виконання завдань з іншого предмета у межах 120 хвилин.

Водночас змінювати порядок виконання предметних тестів або перерозподіляти час між двома блоками учасники НМТ не зможуть.

Залежно від предмета, учасники НМТ будуть працювати з завданнями з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів, з вибором трьох правильних відповідей з семи варіантів або трьох груп варіантів, на встановлення відповідності або послідовності, на заповнення пропусків у тексті та завданнями відкритої форми з короткою відповіддю.



·       Коли проходитиме НМТ-2024


Основна сесія  відбудеться з 14 травня до 25 червня. Оголошення результатів  до 2 липня.

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно. До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ)

Додаткова сесія  11-19 липня, вона проходитиме для тих учасників, які з об’єктивних причин не зможуть узяти участь в основній сесії. Оголошення результатів  до 26 липня.

У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.


 

З 8 травня зареєстровані учасники основних сесій НМТ зможуть завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення. У ньому буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ📃

Учасники ж додаткових сесій зможуть дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.


·       Безпека на НМТ-2024 🔐


З міркувань безпеки УЦОЯО не публікуватиме інформації про те, де на території України відбудуться тестування

Тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ), створені для проведення НМТ, будуть обладнані декількома камерами спостереження  в кожній аудиторії та металошукачами на вході.

Також УЦОЯО радить учасникам не розголошувати, де й коли вони проходитимуть тестування.




Фахівці УЦОЯО підготували демонстраційні варіанти предметних тестів - складників НМТ-2024

Предметні тести, надані в окремих pdf-файлах (https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt-2024/),  будуть зручними для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Наприкінці кожного тесту наведено правильні відповіді, тож можна одразу перевірити себе.

Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, ознайомитися з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеним до того, який буде на реальному НМТ, потренуватися виконувати завдання, навчитися правильно позначати відповіді на завдання різних форм, пропонуємо скористатися платформою   «Всеукраїнська школа онлайн» (https://lms.e-school.net.ua/)

Як стати користувачем цієї платформи?

У розділі «Курси» (https://lms.e-school.net.ua/course_category/) виберіть навчальний курс для 10-го чи 11-го класу, де перейдіть до вкладки «Демонстраційний варіант НМТ-2024». У цій вкладці натисніть «Переглянути курс», а потім — «Зареєструйтеся», у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань. Працюючи на цій платформі, ви матимете змогу «скомпонувати» з предметних тестів свій «демонстраційний варіант НМТ-2024» й повправлятися в його виконанні



Фахівці УЦОЯО підготували ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні

Це ще один варіант для підготовки до тестування, окрім демонстраційних варіантів НМТ.

Добірки завдань, упорядковані на основі тестів, що було оприлюднено в  розділі 4 тому ІІ офіційного звіту за підсумками НМТ-2023, з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах

та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн»

Як скористатися платформою?

створіть обліковий запис на ній (якщо ще не зареєстровані)

перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу

відкрийте вкладку «НМТ-2023: другий варіант»

натисніть на «Переглянути курс», а потім — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань


ДПА після 9 та 11 класу НЕ БУДЕ‼




КАЛЕНДАР ВСТУПУ

  
  

Рейтинговий список вступників формується за категоріями та джерелами фінансування в такій послідовності (Розділ ІХ Порядку прийому…) 


  

При проведенні конкурсного відбору на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб тільки за результатами розгляду мотиваційних листів побудова рейтингового списку за результатами оцінювання мотиваційних листів здійснюється лише у випадку, коли кількість вступників перевищує кількість місць ліцензованого обсягу, виділеного для відповідної категорії вступників у поточному році. У випадку, коли кількість вступників не перевищує кількість виділених місць ліцензованого обсягу, рейтинговий СПИСОК формується В алфавітному порядку.


Мотиваційний лист

Мотиваційний лист має подвійну цінність: він може слугувати важливим аргументом при вступі. За однакових балів вступників з НМТ університети надаватимуть перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам. Крім того, пишучи мотиваційний лист, абітурієнт має додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму або ж навпаки - змінити свою думку.


Рекомендації до написання мотиваційного листа >>




Податкова знижка на навчання

Студенти, які здобувають освіту на контрактній основі, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг.

Згідно статтi 166 Податкового кодексу України, можна повернути частину податку з суми, сплаченої за кожний навчальний рік.



Податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника».

Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь до Податкової інспекції за місцем реєстрації.

Основні пільгові категорії

Пільгова категорія

Рівень на який іде вступ

Пільга

Інваліди війни

ПЗСО, НРК5

Участь у конкурсному відборі за результатами лише співбесіди з можливістю зарахування на навчання на підставі отриманої позитивної оцінки

Особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди

Учасники бойових дій

ПЗСО, НРК5

Участь у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди замість результатів НМТ.

Участь в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-1

НРК6, НРК7

Участь у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ та/або фахового іспиту замість ЄФВВ

Особи, місцем проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративної межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року

ПЗСО, НРК5

Участь у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди замість результатів НМТ та/або спеціальними умовами вступу на навчання за державним замовленням на основі ПЗСО або НРК5 у вигляді участі в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-2

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа

ПЗСО, НРК5

Участь в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-1

Діти загиблих учасників бойових дій

ПЗСО, НРК5,

НРК6,

НРК7

Переведення в обов’язковому порядку на вакантні місця державного замовлення

Особи з інвалідністю І, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;

Особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);

Діти учасників бойових дій;

Шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;

Особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю І або II групи;

Учасники бойових дій;

Особи, місцем проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративної межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року;

Особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

Діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

ПЗСО, НРК5,

НРК6,

НРК7

Переведення (за наявності місць) на вакантні місця державного замовлення







Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт