Гаркуша Ігор Миколайович
доцент
|
Посада: доцент, гарант освітньої програми спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології».
Вчене звання: доцент
Вчений ступінь: кандидат технічних наук.
E-mail: garkusha.i.m@nmu.one
Кабінет: 1/79
|
Навчальна робота
Доцент Гаркуша викладає дисципліни "Проектування інформаційних систем", "Спеціалізоване прикладне програмування", "Крос-платформне програмування", "Основи тестування програм", "Комп’ютерні мережі", "Адміністрування операційних систем та мереж".
Підвищення кваліфікації
- 2015 рік: Державний ВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” з 01.06.2015 по 30.06.2015 відповідно наказу від 20.05.2015 р., № 236-К. Опанування сучасних педагогічних технологій, оновлення методичного забезпечення з дисциплін «Комп'ютерні мережі», а також методик з напряму об'єктно-орієнтованого програмування з використанням технологій Java. Документ, що підтверджує стажування: довідка, що видана Державним ВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, протокол засідання кафедри геоінформаційних систем №10 від 01.07.2015 р.;
- 2016 рік: курси з підвищення кваліфікаціїї з 18-19 серпня 2016 у ТОВ “КОМПАНІЯ ТВІС” авторизованого партнера HEXAGON Geospatial в Україні – виданий сертифікат про успішне завершення спеціалізованого курсу з обробки даних дистанційного зондування, з професійної обробки мультиспектральних даних в програмному забезпечені ERDAS IMAGINE 2015;
- 2020 рік: Державний ВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” з 10.03.2020 по 17.04.2020 відповідно наказу від 02.03.2020 р., № 101-К. Вивчення сучасних підходів до підготовки навчально-методичного (програмного) забезпечення з використанням інформаційних технологій, опрацювання матеріалів щодо оновлення методичного забезпечення пакетів навчальних дисциплін з 12 галузі знань “Інформаційні технології”. Опанування сучасних педагогічних технологій та оновлення методичного забезпечення з дисципліни “Основи тестування програм”, а також методик з напряму об'єктно-орієнтованого програмування з використанням технологій Python. Документ, що підтверджує стажування: довідка з реєстраційним № 33-38-08, що видана Державним ВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”.
Наукова діяльність
Основні напрями наукової діяльності – науково-практичні дослідження у напряму використання IT у сферах обробки даних дистанційної зйомки, зокрема супутникової; автоматизація обробки різнорідних та різнорівневих геоданих у Cloud-середовищах, використання методів дистанційного зондування Землі з космосу для цілей моніторингу техногенної активності людини у навколишньому середовищі, автоматизація різних задач моделювання родовищ корисних копалин, розробки геоінформаційних систем".
Під керівництвом доцента Гаркуші магістри кафедри проводять дослідження за наступними напрямками:
• проектування складних спеціалізованих ІС;
• обробка зображень, зокрема аерокосмічних;
• методи автоматизації дешифрування різних об’єктів за даними космозйомки;
• інтеграція ІС та даних космозйомки;
• обробка та аналіз даних космозйомки;
• тривимірне моделювання в ІС;
• обробка та аналіз даних засобами операційних систем та мереж.
За період роботи в університеті має більше 70 опублікованих праць, а також 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір та 9 навчально-методичних робот, які використовуються у навчальному процесі. Розробник стандартів вищої освіти з напрямів спеціальностей 12 галузі знань, член робочих груп з розробки стандартів та гарант освітньої програми спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Інша діяльність
Впровадження інноваційних технологій на кафедрі. Аналіз використання продуктів Open Source в навчальному процесі та науковій діяльності.
Біографія
Народився у 1974 році. У 1993 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський радіоприладобудівельний коледж за спеціальністю "Радіоприладобудування". У 1998 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський державний університет за спеціальністю "Комп’ютерні та інтелектуальні системи та мережі". Працює в НТУ "ДП" з 1998 року. Кандидат технічних наук (2007), доцент (2011). Стаж науково-педагогічної роботи на момент 2019 року – 21 рік. У 2017 та 2018 роках був членом Society of Photo-Optical Instrumentation Engineers (SPIE). З 2016 року за сумісництвом є діючим науковим консультантом компанії EOS (EOS Data Analytics Dnipro).